OBRÓBKA

METALU

Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Sprawdź pełną ofertę.

SPRAWDŹ

POWRÓT

O NAS

Świadczymy usługi w zakresie kompleksowej obróbki metali. W skład naszej oferty wchodzi m.in. wycinanie gazowe i laserowe, gięcie, obróbka CNC, spawanie oraz malowanie natryskowe i proszkowe elementów wykonanych ze stali konstrukcyjnej, nierdzewnej oraz aluminium.

 

Jesteśmy firmą uniwersalną. Oferujemy kompleksowość obsługi począwszy od projektu, przez wycenę wykonania niezbędnych do rozpoczęcia procesu produkcyjnego narzędzi i przyrządów, aż do produktu finalnego z dostawą do klienta.​ 

Posiadamy nowoczesny park maszynowy. Wszystkie maszyny dobrane są optymalnie pod względem ich wydajności i możliwości technologicznych do profilu produkcji i ustawione w logiczne ciągi technologiczne. Większość maszyn wyposażona jest w sterowanie CNC i podłączona do sieci komputerowej – wraz z biurem technologicznym stanowią system CAD/CAM.

Stosujemy najbardziej rozwinięte technologie. Większość tradycyjnych metod i technologii obróbki różnego rodzaju materiałów, zmienia się z biegiem czasu aby sprostać coraz wyższym wymaganiom klientów. Co więcej, tym samym zyskują one na efektywności i sprawności. Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby być na bieżąco z tymi zmianami i nawet na chwilę nie oddać konkurencji naszego tytułu, lidera w branży.

Jesteśmy firmą godną zaufania. Najlepiej świadczy o tym szerokie grono odbiorców. Oferowane przez nas wyroby spełniają wysokie wymogi jakościowe, a terminowość i kompletność dostaw jest tego uzupełnieniem. Naszym nadrzędnym celem jest utrzymanie wysokiej jakości, dlatego też w praktyce stosujemy nowoczesne techniki pomiarowe i zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych pracowników, gwarantujących wysoki poziom oferowanych produktów.

Zatrudniamy prawdziwych specjalistów. Poziom techniczny realizowanych przez nas zleceń wymaga od pracowników zaangażowanych w proces, pełnego profesjonalizmu, popartego ogromną wiedzą. Kadrę stanowi doświadczony zespół inżynieryjno-techniczny.

Nasi Klienci w każdej chwili mogą liczyć na fachowe doradztwo, zarówno na etapie projektowym, jak i realizacji procesu produkcyjnego. Inżynierowie odpowiedzialni za parametry poszczególnych procesów produkcyjnych są do dyspozycji klienta na wszystkich etapach realizacji.

 

KILKA FAKTÓW

Czy wiesz, że...? Nasza kryta powierzchnia produkcyjna wynosi 15 000 m2. Miesięczny przerób stali w naszej firmie to 2 000 ton, a długość różnego rodzaju rur znajdujących się w magazynie wynosi ponad 2 km. W skali roku produkujemy 1 980 500 detali, a do całokształtu działań związanych z obróbką metalu wykorzystujemy w sumie aż 102 maszyny produkcyjne. Liczby nie kłamią. Dlatego właśnie z ich wykorzystaniem pragniemy przedstawić skalę naszej działalności i zasięg działania. Jednak to nie wszystko. Przede wszystkim jesteśmy zespołem prawdziwych fachowców, a o metalu wiemy prawie wszystko. Poznaj kilka faktów, o których być może nigdy wcześniej nie słyszałeś.

fakty logo
TEMPERATURA

Temperatura podczas cięcia stali laserem sięga 1200°C. Dzięki temu istnieje możliwość precyzyjnych cięć w nawet najtwardszych rodzajach stali.

 

fakty logo
TWARDOŚĆ

Stal wysokowytrzymała to po węglu krystalicznym z meteorytu, diamencie i grafenie, najtwardszy materiał na świecie.

 

fakty logo
WYKORZYSTANIE

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę ale aż 65% wyposażenia domu wykonane jest ze stali. 60% opakowań spożywczych to stalowe puszki.

 

fakty logo
ELASTYCZNOŚĆ

Ponieważ stal rozciąga się pod wpływem temperatury, Wieża Eiffela jest 18 cm wyższa latem, niż zimą.

 

fakty logo
MOTORYZACJA

Pierwszy stalowy samochód został wyprodukowany w 1918 roku.

 

fakty logo
KLASY STALI

Występuje 3500 różnych klas stali. Dzięki takiej różnorodności stal ma zastosowanie niemal w każdej branży.

 

fakty logo
WYTRZYMAŁOŚĆ

Stal może być 1000 razy bardziej wytrzymała od żelaza.

 

fakty logo
PRODUKCJA

1 665 milionów ton surowej stali wyprodukowano na świecie w 2014 roku. Wartość ta nieustannie rośnie.

STANDARDY

 

TECHNOLOGIA JAKOŚĆ ZARZĄDZANIE LOGISTYKA
BIURO control erp jit

Posiadamy własne biuro konstrukcyjne, które umożliwia nam kompleksową realizację zleceń począwszy od opracowania koncepcji wyrobu, aż po produkcję wieloseryjną. Produkcja w naszej firmie realizowana jest na podstawie dokumentacji sporządzonej przez nasze biuro konstrukcyjno-technologiczne oraz dokumentacji powierzonej przez klienta.

Zadaniem biura konstrukcyjnego jest maksymalne ulepszenie rozwiązań technicznych oraz wzbogacenie ich o nowe wartości intelektualne.

Jest to możliwe dzięki konsultacjom, analizom oraz doradztwu technicznemu już na etapie opracowywania dokumentacji klienta, a następnie, po uzyskaniu jego akceptacji, poprzez testowanie i wdrażanie nowych rozwiązań do produkcji.

Dorobkiem naszej firmy jest szereg unikatowych rozwiązań projektowych z zakresu oprzyrządowania maszyn. Wszystkie przyrządy do spawania, ustawiaki, szablony, a także większość stempli i matryc oraz specjalnego oprzyrządowania do gięcia wykonujemy we własnym zakresie.

Obecnie pracę wysoko wykwalifikowanych konstruktorów wspierają nowoczesne systemy wspomagania projektowania Solid Edge i BySoft7.

Kładziemy duży nacisk na jakość wytwarzanych wyrobów. Wdrożyliśmy i utrzymujemy System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN-ISO 9001:2015. Wdrażamy do swojej produkcji obowiązujące u naszych klientów, najwyższe standardy dotyczące jakości, kontroli oraz obiegu dokumentów. Uczestniczymy w licznych szkoleniach i audytach, jesteśmy liderem, a niejednokrotnie pionierem w implementowaniu nowych procedur kontroli jakości. Cały proces zatwierdzenia jakości wyrobu, przebiega zgodnie ze ściśle określonymi przez naszego odbiorcę, normami i procedurami.

Po zidentyfikowaniu potrzeb klienta, a przed rozpoczęciem produkcji prowadzone jest zaawansowane planowanie jakości wyrobu. Przed przystąpieniem do produkcji wykonywana jest dokumentacja PPAP, według poziomów określonych przez odbiorcę. Zawiera ona plany kontroli, schematyczny przepływ procesu, analizę procesu FMEA oraz raporty z pomiarów i badań. 

W przypadku wystąpienia niezgodności ujawnionych w procesie produkcyjnym podejmowane są działania korygujące krótkoterminowe PCI i długoterminowe PCA. Działania te prowadzone są zgodnie z metodologią 5 WHY przy jednoczesnym wykorzystywaniu eliminacji wad u źródeł
z zastosowaniem metody Poka Yoke. Zgodność procesów i wyrobów nadzorowana jest przez naszych odbiorców podczas licznych audytów.

 

 

 

Do zarządzania procesem produkcyjnym wykorzystujemy rozbudowany funkcjonalnie system klasy ERP, pozwalający na planowanie produkcji z odpowiednim wyprzedzeniem oraz wydłużanie serii produkcyjnych. Informacja na temat przyjętego zamówienia jest możliwa na każdym etapie procesu produkcyjnego, począwszy od jego wprowadzenia do sytemu, poprzez etapy planowania procesu i skończywszy na stanie magazynowym finalnego produktu, gotowego do wysyłki. Dzięki informacjom zdefiniowanym w systemie, jesteśmy w stanie na bieżąco analizować nasze moce przerobowe, zarówno na najbliższy okres, jak również w dłuższym odstępie czasu. Umożliwia nam to zwiększenie przyjęć wolumenu nowych zamówień, planowanie urlopów oraz remontów i przeglądów maszyn.

Praca w takim systemie i systemowe zarządzanie produkcją znacznie ułatwia pracę kadrze kierowniczej i nadzorowi produkcji, a także w znaczący sposób podnosi naszą wydajność i zwiększa możliwości przerobowe.

Do zarządzania logistyką wykorzystujemy rozbudowany funkcjonalnie system klasy ERP, charakteryzujący się elastyczną budową modułową i pozwalający na współpracę z naszymi głównymi odbiorcami w oparciu o strategię JIT [Just-In-Time].

Aby spełniać wymagania naszych klientów system został wzbogacony o kilka zewnętrznych, w pełni zintegrowanych ze sobą aplikacji. Umożliwia to współpracę z naszymi głównymi odbiorcami opierającą się na Elektronicznej Wymianie Danych [EDI] działającej na międzynarodowych standardach z ograniczeniem ingerencji człowieka do minimum.

Łącząc możliwości informatyczne i telekomunikacyjne, staramy się eliminować tradycyjne dokumenty papierowe i zbędną pracę ludzką w ich generowanie, zwiększając tym samym naszą efektywność.

Zastosowane rozwiązania pozwalają nam na utrzymanie zapasów magazynowych na minimalnym poziomie, redukcję kosztów związanych z magazynowaniem i procesem produkcyjnym przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wymagań naszych klientów.

 

OFERTA

Y

projektowanie

p.1 p.2p.3 p.4 p.5 p.6 p.7 p.8 p.9

PROJEKTOWANIE

W Marbet Lipsko produkcja realizowana jest na podstawie dokumentacji powierzonej przez klienta oraz sporządzonej przez nasze biuro konstrukcyjno–technologiczne. Obecnie pracę wykwalifikowanych konstruktorów wspierają nowoczesne, komputerowe systemy wspomagania projektowania takie jak: Solid Edge i BySoft7.

  • Solid Edge zapewnia nieograniczone możliwości projektownia 2D i 3D. Pozwala tworzyć detale, złożenia i rysunki niezbędne do produkcji. Daje też dostęp do narzędzi potrzebnych w procesie tworzenia skomplikowanych powierzchni, szablonów rozwinięć arkuszy blachy i złożeń o spawanej strukturze.
  • BySOFT7 to nowoczesne oprogramowanie pozwalające szybko i wygodnie konstruować dopasowane części oraz tworzyć programy do cięcia i gięcia z automatycznym symulowaniem i kontrolowaniem właściwych technologii. Dodatkową zaletą BySoft7 jest efektywne planowanie i monitorowanie procesów produkcyjnych.

 

wycinanie laserowe

ls.1 ls.2_good ls.3 ls.4 ls.5 ls.6 ls.7 ls.8 ls.9

WYCINANIE LASEROWE

Wycinanie laserowe to najnowocześniejszy i najszybszy, w pełni zautomatyzowany proces obróbki różnych rodzajów stali konstrukcyjnych, kwasoodpornych oraz aluminium. Metoda cięcia laserowego gwarantuje wysoką jakość, precyzję cięcia, szybkość, gładkość powierzchni i krawędzi, powtarzalność procesu i wymiarów palonego detalu, maksymalne wykorzystanie arkusza blachy oraz możliwość szybkiego uruchomienia produkcji małoseryjnej lub jednorazowej. Dzięki wszechstronności dostępnych maszyn, dodatkowo możemy zaproponować Państwu laserowe cięcie 3D rur i profili do 300 mm. Wszystkie maszyny używane w naszej produkcji pochodzą od światowego lidera w produkcji laserów, szwajcarskiej firmy BYSTRONIC. Wysokie moce rezonatorów oraz duże prędkości pozycjonowania maszyn pozwalają na świadczenie usług na najwyższym poziomie w bardzo konkurencyjnych cenach.

WYMIARY

MAKSYMALNY WYMIAR ARKUSZA:

  • 8000 x 2500 mm

MAKSYMALNA GRUBOŚĆ BLACHY:

  • Stal konstrukcyjna: 25 mm
  • Stal nierdzewna: 15 mm
  • Aluminium: 15 mm

​MASZYNY

  • Bystronic Bystar 4020 4,4 KW - 4000 x 2000 mm
  • Bystronic Bystar 4020 4,4 KW - 4000 x 2000 mm z możliwością cięcia rur w 3D do 300 mm
  • Bystronic Bystar 4025 4,4 KW -  6500 x 2500 mm
  • Bystronic Bystar 4025 4,4 KW – 8000 x 2500 mm
  • Bystronic BySprint Fiber 6520 6KW – 6500 X 2000 mm
wycinanie gazowe

wg-1_good wg-2
wg-3
wg-4
wg-5
wg-6

WYCINANIE GAZOWE

 

Cięcie gazowe znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba cięcia grubszych materiałów wykonanych ze zwykłej stali. Wypalarki stosowane w naszej firmie są maszynami nowej generacji. Posiadają usztywnioną belką portalu, co wyklucza jej ugięcie podczas wypalania. Ponadto dzięki zastosowaniu podwójnych palników na jednym portalu, jesteśmy w stanie znacząco zwiększyć wydajność procesu. Wszystkie nasze wypalarki wyposażone są w odciągi pyłów i gazów powstałych w procesie palenia, które zasysane są do specjalnych filtrów, gdzie następuje proces ich oczyszczania, co zwiększa komfort pracy oraz dbałość o środowisko naturalne.

WYMIARY

MAKSYMALNA GRUBOŚĆ BLACHY:

  • stal konstrukcyjna 200 mm

MAKSYMALNY WYMIAR ARKUSZA:

  • 2200 x 12000 mm lub 2500 x 6000 mm

​MASZYNY

  • Wypalarka gazowa CNC PIERCE RUM 3000G
  • Wypalarka gazowa CNC PIERCE RUR 2500
  • Wypalarka gazowa ZAKMET
przygotowanie powierzchni

pp.1 pp.2
OLYMPUS DIGITAL CAMERA pp.3
pp.4_good

pp.6_good

pp.8-good
pp.9
pp.10

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Czyszczenie strumieniowo-ścierne jest niezbędną czynnością poprzedzającą proces malowania lub galwanizowania stali. Oczyszczanie strumieniowe doskonale usuwa farbę, rdzę, wypływki oraz zadziory powstałe podczas spawania, gięcia, cięcia lub zgrzewania blachy. Jednocześnie utwardza jej powierzchnię. We wszystkich śrutownicach stosujemy śrut kulkowy niskostopowy, dzięki czemu możemy uzyskać czystą, gładką i jednorodną strukturę powierzchni o czystości do Sa 2.

Dzięki temu, że posiadamy komorę śrutowniczą możemy poddać procesowi elementy lub całe zespoły o bardzo dużych rozmiarach.

Dodatkowo, poprzez gratowanie, nasze detale po cięciu laserowym, czy też cięciu gazowym pozbawione są tlenków od gazów tnących i wolne od ostrych krawędzi.

ŚRUTOWANIE

  • Maksymalny wymiar: 700 mm [wysokość] x 2000 mm [szerokość]
  • Komora śrutownicza: 6000 x 5000 x 4000 mm

GRATOWANIE

  • Maksymalna szerokość: 1500 mm

​MASZYNY

  • Oczyszczarka strumieniowa Agtos TR15 - 700 x 1500 mm – 2 szt.
  • Oczyszczarka strumieniowa OMSG 200PR400 – 500 x 2000 mm
  • Oczyszczarka strumieniowa z taśmą nieckową Agtos MG 90
  • Gratowarka COSTA MSA2 – CC 1350
  • Komora śrutownicza Szatkowski
prostowanie

pr.1

pr.2
pr.3_good
pr.4
pr.5
pr.6
pr.7

PROSTOWANIE

Prostowanie precyzyjne to szybki i prosty proces, który pozwala sprostać najwyższym wymaganiom dotyczącym tolerancji płaskości. Umożliwia również prostowanie elementów wykonanych z blach o dużej wytrzymałości. Stosowana technologia zapewnia odprężenie materiału prostowanego, dzięki czemu gotowe detale możemy z łatwością obrabiać na walcarkach, zaginarkach oraz prasach krawędziowych.

WYMIARY

  • Płaskość detali: do 0,2 mm  
  • Grubość blachy od 2 do 23 mm*
  • Maksymalny wymiar arkusza 2000 x 4000 mm

*Detale grubsze, wymagające operacji prostowania, prostujemy na prasach pionowych hydraulicznych o nacisku do 160 ton.

​MASZYNY

  • Arku Flatmaster 80
ukosowanie krawędzi

uk.1 uk.2
uk.3
uk.4_good
uk.5_good
uk.6

UKOSOWANIE KRAWĘDZI

Ukosowanie krawędzi to podstawowa forma przygotowania elementów przeznaczonych do spawania spoin V, K, Y. Jest ono niezbędne dla zapewnienia koniecznego przetopu oraz przyczynia się do uzyskania prawidłowej spoiny.

Stosowana przez nas technologia ukosowania blach za pomocą bezkońcowych pasów ściernych, zapewnia wysoką jakość powtarzalnych faz spawalnicznych oraz czystą, płaską powierzchnię fazowania, pozbawioną trudno usuwalnej zendry czy gratu.

WYMIARY

  • Szerokość robocza: 1500 mm
  • Wydajność szlifowania: 50 – 80 cm3 /min w zależności od jakości stali
  • Minimalny wymiar obrabianego detalu: 100 x 100 mm
  • Grubości obrabianych detali: 3 – 80 mm
  • Kąty obrabianych faz: od 0° do + 60°

​MASZYNY

  • Ukosowarka Kuhlmeyer Fix typ FF
gięcie

g.1
g.3
g.5
g.6
g.7
g.8
g.9
g.2_good g.4_ggood 

GIĘCIE

Zastosowanie nowoczesnych pras krawędziowych gwarantuje 100% powtarzalność, dużą precyzję, możliwość gięcia skomplikowanych detali oraz krótki czas procesu produkcji.

W naszej firmie pracuje siedem pras krawędziowych sterowanych numerycznie, o rożnych długościach stołów i różnej sile nacisku. Daje nam to dużą elastyczność w doborze odpowiedniej maszyny do wielkości detalu. Naszą wszechstronność zwiększa ogromna liczba stosowanych narzędzi: matryc i stempli, dzięki którym możemy świadczyć usługi o różnych promieniach gięcia i grubości detalu. Do specjalnych gięć wykorzystujemy również prasy hydrauliczne pionowe i poziome o nacisku do 200 ton, wyposażone w specjalistyczne oprzyrządowanie.

WYMIARY

  • Maksymalna długość: 4100 mm
  • Maksymalny nacisk: 500 T

​MASZYNY

  • Prasa krawędziowa Bystronic Xpert 500/4100
  • Prasa krawędziowa BYSTRONIC PR10400IPC
  • Prasa krawędziowa ERMAK CNC AP 30300
  • Prasa krawędziowa EHT LVD
  • Dwie prasy krawędziowe ERMAK CNC AP 26120
  • Prasa krawędziowa ERMAK CNC AP 21040 
  • Prasa krawędziowa ERMAK CNC AP 12040
OBRÓBKA WIÓROWA [CNC]

ow.1 ow.2_good ow.4 ow.3 ow.5 ow.6 ow.7 ow.8 ow.9 ow.10

OBRÓBKA WIÓROWA [CNC]

Obróbka skrawaniem detali, zespołów i podzespołów odbywa się na najnowocześniejszych centrach obróbczych CNC firmy Haas oraz CMA. Pozwala to na zachowane najwyższej jakości podczas wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych elementów. Ponadto umożliwia niezwykle precyzyjne i szybkie wytwarzanie produktów o najróżniejszych kształtach, a wyposażenie naszych maszyn w automatyczne magazyny narzędzi znacznie usprawnia i przyśpiesza proces obróbki.

W naszych kompetencjach znajduje się m.in. frezowanie, toczenie, gwintowanie i wiercenie. Nasza oferta nie ogranicza się jednak jedynie do maszyn CNC. Posiadamy również duży park maszyn konwencjonalnych typu frezarki, tokarki, wiertarki, piły taśmowe i prasy pionowe oraz hydrauliczne.

WYMIARY

Frezowanie CNC

  • Maksymalny zakres roboczy: 1850x4500 mm

Toczenie CNC

  • Maksymalna średnica: 432 mm
  • Maksymalna długość: 900 mm

​MASZYNY

  • Pionowe centrum firmy HASS VF2
  • Pionowe centrum firmy HASS VF3 - 2 szt.
  • Pionowe centrum firmy HASS VF5
  • Pionowe centrum firmy HASS VF6 - 3 szt.
  • Poziome centrum firmy HASS EC1600
  • Tokarka CNC firmy HASS SL30
  • Wiertarko frezarka TRD pionowa CNC firmy CMA
  • Bramowa wiertarko frezarka GRD pionowa CNC firmy CMA
  • Frezarki konwencjonalne pionowe i poziome oraz ze skrętną główką - 12 szt.
  • Wiertarki promieniowe i kadłubowe - 7 szt.
  • Tokarki konwencjonalne - 5 szt.
  • Piły taśmowe do cięcia rur i profili - 5 szt.
spawanie

sp.1 sp.2 sp.3 sp.4 sp.5_good sp.6_good sp.8

SPAWANIE

Spawalnia wyposażona jest w roboty spawalnicze, dwustanowiskowego firmy OTC do spawania większych serii produkcyjnych zespołów o gabarytach 500 x 700 x 1500 mm i wadze do 250 kilogramów oraz Yaskawa Motoman przeznaczonego do spawania bardzo dużych, skomplikowanych i ciężkich elementów, jego przestrzeń narzędziowa wynosi aż 3000 x 2000 mm zaś udźwig do 5000 kg.

Spawanie elementów, zespołów i podzespołów odbywa się na stanowiskach spawalniczych wyposażonych w nowoczesne półautomaty spawalnicze. Posiadamy 10 stanowisk spawalniczych do spawania ręcznego na spawarkach KEMPPI i LORCH. Stosowane metody spawania MIG, MAG i TIG oraz wykwalifikowana kadra spawaczy umożliwiają nam spawanie zarówno stali konstrukcyjnej, jak również stali kwasowej i aluminium. Do spawania większych serii produkcyjnych używamy dwustanowiskowego robota spawalniczego firmy OTC.

WYMIARY

  • Zakres spawania robota: 500 x 700 x 1500 mm oraz 3000 x 2000 mm
  • Maksymalna waga: 250 kg oraz 5000 kg

​MASZYNY

  • Robot spawalniczy OTC Daihen AX-V4L
  • Robot spawalniczy Yaskawa Motoman MH50-20 DX200
malowanie

 

  

ml.2ekomal

MALOWANIE

W procesie nakładania warstw ochronnych wykorzystujemy metodę natryskową na mokro.

W metodzie natryskowej, nakładanie powłoki lakierniczej odbywa się w dwóch bezpyłowych kabino–suszarkach firmy EKOMAL, które dodatkowo umożliwiają podzielenie kabiny na dwie. Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie jednej części jako kabiny lakierniczej, a drugiej jako suszarkę lub po prostu malowanie dwoma kolorami jednocześnie. Do nakładania powłok stosujemy pompy firmy WAGNER oraz pistolety elektrostatyczne, polepszające przyczepność lakieru.

 

WYMIARY

MALOWANIE NA MOKRO:

  • Kabiny o wymiarach:  4000 x 3000 x 8000 mm

 

   
pomiar elementów w 3d

f.1 f.2
f.3
f.4
f.5

POMIAR ELEMENTÓW W 3D

Ramię pomiarowe Faro Arm to przenośne, współrzędnościowe urządzenie pomiarowe, które umożliwia łatwą weryfikację jakości produktów dzięki kontrolom 3D.

Faro to również doskonałe narzędzie projektowe. Za pomocą laserowych urządzeń pomiarowych Faro skanujemy wszelkiego rodzaju detale pozbawione dokumentacji. Dzięki temu możemy stworzyć model 3D takiego detalu, co pozwala na jego precyzyjne odtworzenie. Doskonale sprawdzi się również w przygotowaniu dokumentacji powykonawczej.

​WYMIARY

  • Zakres pomiaru: 2400 mm
  • Dokładność pomiaru: 0,02 mm przy pełnym zakresie*

*Istnieje możliwość pomiaru wyrobów wielkogabarytowych poprzez przenoszenie układu współrzędnych, przy zachowaniu nieco mniejszej dokładności.

AKTUALNOŚCI

Nasza firma działa na rynku od 1992 roku. Pomimo zmian gospodarczych i kryzysów ekonomicznych bardzo dynamicznie rozwijamy się, zwiększamy zasoby i doskonalimy kompetencje. W tym miejscu pragniemy przedstawić Państwu kluczowe obszary naszej działalności [również społecznej] oraz nowości ofertowe. Zapraszamy!

luty 2018
kwiecień 2016
grudzień 2015

Bystronic Xpert 500/4100

NOWOŚĆ! Prasa krawędziowa najwyższej klasy o maksymalnej elastyczności oraz wysokiej dokładności powtórzeń.

Siła nacisku 500 ton, Długość gięcia 4100mm. Prześwit 650mm.

Bystronic Xpert posiada najbardziej rozbudowaną na świecie i łatwo rozszerzalną bazę danych materiałów i narzędzi co pozwala na zastosowanie najrozmaitszych systemów narzędzi przy stałej jakości kątów i ramion. Ze względu na swoje systemy kompensacji w czasie rzeczywistym Xpert zapewnia bardzo wysoką dokładność powtórzeń, niezależnie od umiejętności operatora. Osiąga najlepsze rezultaty gięcia dzięki technologii Pressure-Reference z w pełni zautomatyzowaną kompensacją dynamiczną. Poprzez jedno naciśnięcie przycisku osiąga się perfekcyjne wyniki gięcia, niezależnie od wcześniejszej wiedzy operatora . Inteligentna, dokładna, szybka.

 

 

BySprintFiber 6520 6kW

NOWOŚĆ Niezrównanie wysoka wydajność i najwyższa jakość cięcia. Wysoka elastyczność. Niski koszt eksploatacji. Wykrawarka laserowo-światłowodowa BySprint Fiber 6520 o mocy 6000W [format roboczy 6500x2000 mm], dzięki opcji Power Cut Fiber tnie w wysokiej jakości arkusze do grubości 30 mm. Rozwiązanie to otwiera nowe zastosowanie laserów światłowodowych w takich dziedzinach jak cięcie grubych materiałów, gdzie jakość odgrywa kluczową rolę. Do tej pory cięcia o bardzo wysokiej jakości, w stali nierdzewnej ograniczone były do grubości 15 mm. Z nową funkcją Power Cut Fiber mamy możliwość pozyskania doskonałej jakości cięcia w blachach o grubości do 30 mm. Power Cut Fiber powiększa również zakres cięcia grubości w aluminium oraz stali konstrukcyjnej - umożliwia cięcie mosiądzu do grubości 15 mm, stali konstrukcyjnej do 25 mm i aluminium do 30 mm w imponującej jakości.

WDRAŻAMY 5S

5S: Selekcja. Systematyzacja. Sprzątanie. Standaryzacja. Samodyscyplina. To 5 następujących po sobie kroków postępowania.

System 5S powstał na bazie filozofii japońskiej i jest jednym z podstawowych narzędzi Lean Manufacturing i Lean Management. To zbiór 5 prostych zasad i narzędzie usprawniające organizację procesów i rozwiązań stosowanych w miejscu pracy. Rezultatem zastosowania zasad 5S jest poprawa efektywności miejsca pracy, uproszczenie środowiska pracownika, zmniejszanie marnotrawstwa, zapobieganie powstawaniu błędów oraz poprawa bezpieczeństwa środowiska pracy.

NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie zapytania dotyczące obróbki metalu. Dzięki bogatemu doświadczeniu mogą Państwo również liczyć na fachowe doradztwo i sprawdzone rekomendacje. Zapraszamy.

MAREK OTKO
602 432 592

 

DAMIAN MAZUR
728 356 607
 

 

PAWEŁ SZULC
604 083 932

 

MARCIN PAŁKA
728 356 624

 

MACIEJ MOKRZYCKI
728 356 557

 

KAROL GŁODAŁA
728 356 602

MARBET Lipsko

Sp. z o. o. Sp. K.

ul. Armii Krajowej 12, 27-300 Lipsko

NIP PL5090066240 KRS 0000410478 REGON 145996694